24 Mayıs 2017 Çarşamba

Herbalife Deneyimim


Merhaba hepinize!
Hemen mevzuya dalıyorum. :)
Biz kadınlar hayatımızın mutlaka bir döneminde kiloyu kendimize dert etmişizdir herhalde. Hamilelik sonrası bu durum bende yaşam biçimi hâline dönüştü tabii. Yiyorum yiyorum, sonra dizimi dövüyorum. :)
Aslında kilolarımı verdim, sadece yağlanma sorunum var ve hâliyle biraz incelmem gerekiyor. Biraz spor yapsam aslında her şey daha güzel olacak belki; ama yok…

Daha önce bir diyetisyenle çalışmıştım. Fakat diyetime uyamamak beni o kadar gerdi ki ben de yine kendimi yemeğe verdim! Ya yemeği hazırlayamadım ya saatinde yiyemedim, öğün atladım! Vücudu o kadar uzun süreli açlıkla sınarsanız o da sizi metabolizmayı yavaşlatarak cezalandırıyor tabii.

Bu noktada Herbalife benim için umut ışığı oldu. Çünkü pratik. Hele şimdiki shaker’ımın altında toz haznesi de var ki hiç bahanem kalmadı! Bir paket sütü her yerden bulurum zaten. Ara öğün konusunu kafama takıyordum ki bugün bir tane limonlu protein bar yedim, dünyayı unuttum! Herhalde daha da çikolata krizim tutmaz.

Temel beslenme düzeninden bahsedeyim. Toplamda beş öğün var, bunlardan üçü ana ikisi ara öğün. Alışılmış diyetlerdeki gibi üç ara öğün yok. yani akşam yemeğinden sonra sadece çay ve su, çok sorun olursa belki biraz yoğurt veya kefir tüketilebilir ilk başlarda.

Aşağı kilo kontrolü (Herbalife jargonunda zayıflamak yok.) için iki öğün Shake Formül 1 öğün yerine geçen besleyici karışım, bir öğün sağlıklı yemeklerden oluşan bir menü. Bu serbest öğün öğle yemeği olacakmış. Mantıklı geldi. Çünkü akşam yesek hareket kısıtlılığı var, yakamayız. Sabah yesek üst üste iki Shake tok tutmayabilir. O yüzden öğlen olması ideal. Sabah ve akşam 250 ml yarım yağlı süte 2 yemek kaşığı, 26 gram sanırım, Formül 1 Shake toz katıyoruz ve içiyoruz. Ben Aloveralı Jel’i kullanmadım. Kahvaltımda bir de Herbalife çayım var. Öğlen de gereksiz kaloriden uzak, iki dilim ekmekli sağlıklı bir menü seçiyoruz. Akşam yine kahvaltı öğünü gibi Shake menüsü.

Çay, bir kupaya yarım çay kaşığı tozla hazırlanıyor. Soğuk da içilirmiş; ama ben sıcak sevdim. Klasik olanı çok beğenmiştim; ama grup yazışmalarından şeftalili olan methedilince bu sefer onu denedim. Çayları çok güzel ve sadece 6 kalori. Günde 3-4 kupa içilmesi gerekiyor. Yağ yakıcı, metabolizma hızlandırıcı özelliği varmış. Vücuttan idrar yoluyla yağları atıyor.

Son olarak bu sefer çok meşhur yağ parçalayıcı tabletinden aldım. Günde iki kez ara öğünlerler birlikte kullanılıyor. Bu ürün efsaneymiş. İdeal kiloya ulaştıktan sonra sadece 1 öğün Shake ile hayatına devam edenler bile vazgeçemiyormuş, kendi arkadaşlarımdan duydum. Bir de çok güzel takviyeleri varmış. D vitamini eksikliği yaşayan biri olarak o kalsiyum ve d vitamini takviyesini edinmek istiyorum bir dahaki sefere.
Güzel haber, hamilelik ve emzirme döneminde de kullanılabiliyor. Bu işi yapan Berna Hanım çok eski arkadaşım ve her iki döneminde de Herbalife’a devam etti. Hamilelik kilolarından da iki ayda kurtuldu.

Vanilyalı Shake kullanıyorum. Tadını o kadar çok sevdim ki başka aroma bile denemek istemedim. “Tok tutar mı?” diye düşünüyordum ki ben bile acıkmadım. Denemediğim ürünler hakkında yorum yapamam. Örneğin cilt bakım ürünlerini bilmiyorum. Ama beslenme konusunda beni çok mutlu etti. Tatlı krizlerimi kesti. Shake içmek için saate baktığım zamanlar oldu. Tadı çok güzeldi. Gerçi biri beğenmediğini söylemişti Instagram’da ama. Gerçekten hayret ettim. Çünkü ben çok zor beğenirim, damak zevkime güvenirim.

Bir püf noktası da en az 3 litre su ile bu düzeni takviye etmek. Ürünler suyla çalışıyormuş. Gerekirse uygulama indirin, alarm kurun; ama su konusunu atlamayın.

Bir anda böyle sıvı beslenmeye geçmek herhangi bir sıkıntı yarattı mı?
Hayır. Ben ki zamanında reflü, ülser gibi bilumum mide rahatsızlıkları çekmiş, midesi son derece hassas biriyim. Bende bile sıkıntı olmadı; ama deneme paketi varmış, deneyip alın şüpheniz varsa.

Benim çok hoşuma gitti Herbalife, umarım kısa sürede bunu yaşam tarzım hâline getirebilirim. İdeal kiloma ve ölçülerime kavuşsam da tek öğünle devam edebileceğim bir beslenme tarzı olduğunu düşünüyorum. Takviyeleri ve çayı hayatımdan hiç çıkarmayacağım zaten.
Şu ana kadar bel çevremden 4 cm inceldim ve 69 cm oldu belim. Hedefim eski ölçüm olan 63. 60 da olsa fena olmaz hani ama. Ay ne bileyim yaa. :) Yaza ince girmek fikri beni çıldırtıyor…


Yorumlarınızı bekliyorum.


1 yorum:

Blogda Ara

Son Yazılar

Tüm Yazıları Göster

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı