1 Ağustos 2017 Salı

Amway Yenilenen G&H Vücut Bakım Koleksiyonu


Merhaba hepinize…
Bugün biraz vakit bulmuşken şu Amway Plaza gezimizin detaylarını da sizlere aktarayım, dedim.
13 Haziran Salı günü Gülşen Doğan’ın (@gulshendogancom) daveti ile Turan Güneş Bulvarındaki Amway Plaza’da idik. Burada bizlere yenilenen G&H Vücut Bakım Koleksiyonu ürünleri hakkında bilgiler verildi.

Ben de hemen hepiniz gibi Amway ismine ve markasına aşinaydım elbette. Çoğumuz bu markanın bir ürününe birinde rastlamışızdır veya mutlaka etrafımızdan duymuşuzdur. Ben de yıllar önce ev temizlik ürünlerinin methini duymuştum. Daha sonra kişisel bakım ürünlerini özellikle diş macunu ve deodorant/roll on’unun methini duymuş ve denemeye karar vermiştim Amway ürünlerini.

Çamaşırlar için leke çıkarıcısını kullanmış ve memnun kalmıştım; ancak herkes tarafından sevilen roll on’u bende pek işe yaramamıştı. Bunu şunu vurgulamak için belirttim: Her markanın tüm ürün gruplarında aynı başarıyı yakalaması mümkün olmadığı gibi pek çok kişinin memnuniyet bildirdiği bir ürün sizde işe yaramamış olabilir. Bu durum, o ürünü kötü yapmaz elbette. Örneğin bize bu yenilenen seriden denememiz için ürün hediye ettiklerinde ben yenilenen roll on’una bir kez daha şans verdim; ama yıldızımız barışmadı.

Hamilelik ve doğumla birlikte hormonlarım, vücut kimyam da değişti elbette. Ben bu durumu normal karşılıyorum. Belli ki benim için uygun ürün bu değil; ama sırf bu yüzden de asla ön yargılı yaklaşmıyorum markaya ve ürünleri de elimden geldiğince deneyip objektif şekilde yorumlamaya çalışacağım.

G&H Vücut Bakım Koleksiyonu üç farklı seriden oluşuyor. Bu üç serinin de ortak özelliği tüm aile bireylerinin (3 yaş üstü) ortak olarak kullanabileceği, pek çok amaca hitap etmek üzere hazırlanan ürünler olması… Her ne kadar üç farklı seri de olsa firma bu ürünlerin belli cilt tiplerine göre sınıflandırılması gibi bir tanımlamaya girmek istememiş. Teknik olarak bu üç seri de tüm cilt tiplerine uygun olmakla birlikte etkinlik anlamında birbirlerinden ayrılıyorlar.

Bu koleksiyonla ilgili bir diğer güzel ayrıntı da ambalajlarının %100 geri dönüşümlü ürünlerden yapılıyor olması…  Şimdi kısaca bu üç seriye değinmek istiyorum.

G&H Nourish + Serisi
Bu seri; duş jeli, vücut losyonu, cilt sabunu ve el kremi olmak üzere dört farklı ürün içeriyor. Portakal çiçeği balı, karite yağı, kabak çekirdeği yağı içeriğiyle, cildi hem besliyor hem rahatlatıyor. Özellikle kuru ciltlerin daha çok seveceğini düşünüyorum bu seriyi. Duş jeli ve vücut losyonu bildiğiniz türden ürünler. El kremleri ise 30 ml’lik çanta boyları hâlinde üçlü olarak satışa sunulmuş. Eve, ofise ve çantanıza birer tane olacak şekilde çok pratik, hemen elinizin altında olabilecek bir ürün… Bu yüzden sevdim. Etkisi de güzel, öyle yağlı bir his bırakmıyor. Ancak çok ciddi el kuruluğu yaşıyorsanız daha yoğun bir kremle gece takviyesi, el bakımı, maske gibi ekstra bakımlardan destek alabilirsiniz. Son olarak vücut sabunu bazı durumlarda yüz temizliğinde de kullanılabiliyormuş. Bizim halkımız sabunla yüz yıkamayı sever çünkü. Her ne kadar duş için jel formlu bir ürün üretseler de sabun konusundaki geleneğimizi bozmamak için bu tarz bir ürüne de koleksiyona özellikle yer vermişler. Sabunun kokusu tütün kolonyası gibi; ama dokusu çok ilginçti. Parçalanarak kullanılabilen bar şeklinde bir sabun ve parçalarsanız üç kare sabun elde ediyorsunuz. Ayrıca sabun bitmeye yakın büyük parçaya yapıştırılabiliyormuş bu özel dokusu sayesinde. Sabunu henüz denemedim.

G&H Refresh + Serisi
Bu seri duş jeli ve vücut sütünden oluşuyor. Adından da anlaşılacağı üzere ferahlık veren bir seri. Normal veya yağlıya dönük cilt tipi için uygun olacağını düşünüyorum. Sabahları alınan hızlı, ferah duşların ve ardından hafif nemli ve ferah bir his için uygulanacak hızlı bir bakımın parçası olabilir. Özellikle erkeklere de hitap edebileceğini düşünüyorum. Bu serideki ürünler aloe, üzüm çekirdeği özü ve yeşil çay özü içeriyor, cildi yenileyerek ferahlatıyor.


G&H Protect + Serisi
Bu seriİ konsantre el sabunu, kalıp sabun, deodorant ve terlemeyi önleyici roll-on ve deo spray’den oluşuyor. Serideki ürünler beyaz çay özü, doğal mineraller, yaban mersini özüyle harmanlanan doğal içeriklerle zenginleştirilmiş bir formüle sahip.
Sıvı sabunu hiç kullanmadım. Konsantre olmasının kullanım şeklini değiştirip değiştirmediğini bilmiyorum. Serinin sabununu eşime verdim, vücut sabunu olarak bence özellikle erkeklere hitap edebilecek bir ürün. Amway roll on’la anlaşamamıştık; ancak deodorant spreyini kullanışlı buldum. Duş sonrası roll on tercih ediyorum; ancak ertesi gün banyo yapmayacaksam roll on kullanmak pratik oluyor ve tere ve kokuya karşı etkili olduğunu düşünüyorum bu spreyin.

Benim Amway ürünleriyle ilgili düşüncelerim bu şekilde. Deneyimledikçe sizlere buradan ve Instagram hesabımdan görüşlerimi aktarıyor olacağım.
Yazımı okuyan herkese teşekkürler.
Bol bakımlı günler ve sevgiler… :)


1 yorum:

  1. There is certainly a great deal to find out about this issue. I love all the points you have made. yahoo sign in

    YanıtlaSil

Blogda Ara

Son Yazılar

Tüm Yazıları Göster

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı